صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت گاز استان سمنان برگزارشد

در راستای ترویج فرهنگ دینی، توسعه عفاف و حجاب، مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت گاز استان سمنان که به سن تکلیف رسیده اند در سالن اجتماعات این شرکت با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی؛ سیدحسین میراحمدی دبیر ستاد اقامه نماز شرکت گاز استان سمنان از برگزاری جشن تکلیف ویژه فرزندان دختر کارکنان خبر داد و گفت: با موافقت مدیریت عامل و با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد نجم، مراسم جشن تکلیف فرزندان دختر که به سن تکلیف رسیده اند به تعداد 12 نفر با حضور خانواده های ایشان برگزار شد و هدایایی به رسم یادبود به ایشان تقدیم گردید.

دبیر ستاد اقامه نماز شرکت گاز استان سمنان درادامه گفت: دانش آموزاني كه تازه به سن تكليف رسيده اند بسيار پاك و معصوم هستند و قلب آنان حرم امن الهي است و بايد مواظب باشند به گناه آلوده نشود.

وی افزود: دین اسلام دین کاملی بوده و خداوند ابزار عقل و دین را به ما بندگان عطا کرده تا بتوانیم مسیر سعادت و کمال را به درستی تشخیص دهیم.

میراحمدی در پایان سخنان خود به مکلفین و فرزندان کارکنان شرکت توصیه نمود: جشن تکلیف و مکلف شدن آغازی برای انجام واجبات و پرهیز از محرمات است و با تکیه بر نماز و انجام واجبات الهی و توکل به ذات پاک خداوند میتوان پنجره ای رو به سعادت و کامیابی بازنمود.

در ادامه علیرضا اعوانی مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در بخشی از سخنان خود با اشاره به لزوم توجه ویژه به اجرای باشکوه این مراسم یادآور شد: مجموعه گاز استان سمنان تلاش می‌کند که با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی همچون جشن تکلیف زمینه‌ای برای ماندگار شدن خاطره شیرین در ترویج فرهنگ دینی در ذهن فرزندان کارکنان ایجاد نماید.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین محمد نجم در قسمتی از مطالب خود با بیان اینکه ما باید تربیتی شایسته انجام دهیم تا فرزندانی صالح با جسم و اندیشه سالم داشته باشیم که عضو مفیدی در جامعه باشند، گفت: تربیت و تزکیه نفس مقدم بر تعلیم است و باید در این امر اهتمام داشت چرا که پیکره جامعه را فرزندان ما تشکیل می‌دهند؛ وظیفه انسان این است که تمام قد و با همه همت خود نسبت به تربیت اولاد تلاش کند و او را خداپرست و موحد بار آورد چرا که تربیت یک وظیفه دینی است.

حجت السلام و المسلمین محمد نجم در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با اهمیت آموزش فرزندان کلمه ( نه نگفتن ) را مورد تأکید قرار داد و گفت: در چنین شرایطی فرزند جرأت مقابله با برخی درخواست های منفی دوستان و هم سن و سالهای خود را پیدا می کند.

در پایان این مراسم به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمد نجم نماز ظهر و عصر اقامه گردید و از فرزندان کارکنان که به سن تکلیف رسیده بودند با اهداء جوایزی تجلیل به‌عمل آمد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/01/17 - ٠٩:٤٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 71
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب