صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

آرزوی دیرین اهالی منطقه دربند شهرستان مهدیشهر محقق شد

مشعل افتتاح گازرسانی به منطقه دربند شهرستان مهدیشهر در پنجمین روز از دهه فجر با حضور علیرضا آشناگر استاندار سمنان روشن شد.

به گزارش روابط عمومی، پروژه‌ گازرسانی به منطقه دربند شهرستان مهدیشهر با حضور استاندار و مدیران استانی و شهرستانی افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در این مراسم گفت: خداوند متعال را شاکریم که به برکت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی توجه به همه آحاد جامعه و بهره مندی عادلانه همه هم میهنان از خدمات دولت از جمله برخورداری و استفاده از انرژی پاک گاز طبیعی دستور کار همه دولتمردان است.

شریفی نژاد افزود: چشم انداز شرکت گاز استان در افق برنامه 1404 افزایش سهم گاز طبیعی در سبد انرژی سوختهای فسیلی استان به 75 درصد است. وی ادامه داد: گازرسانی به روستاها با هدف گسترش رفاه و عدالت و گازرسانی به واحدهای تولید و صنعتی با هدف رونق تولید و اشتغال از راهبردهای شرکت گاز برای دستیابی به این چشم انداز است.

مدیرعامل شرکت گاز با اشاره به سهم 70 درصدی صنعت و نیروگاههای استان از مصرف کل استان، نقش خدمات کارکنان خدوم شرکت گاز را در توسعه و رونق اقتصادی و اجتماعی استان بی بدیل دانست.

شریفی نژاد ادامه داد: برای گازرسانی به این روستاها و واحد‌های تولیدی و کشاورزی منطقه حدود 11 کیلومتر خط تغذیه و شبکه داخلی و یک باب ایستگاه تقلیل فشار گاز با ظرفیت ده هزار مترمکعب در ساعت با اعتباری بالغ بر 28میلیارد ریال اجرا شده است.
این مقام مسئول با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه از منظر پدافند غیرعامل افزود: با بهره برداری از این زیرساخت که با لحاظ اصول پدافند غیرعامل طراحی و اجرا شده است، ضریب پایداری جریان گاز شهرستان مهدیشهر به مراتب ارتقاء یافته و ریسک تأمین انرژی گاز منطقه به کمترین مقدار ممکن کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با تأکید بر اینکه همه شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند؛ تصریح کرد: از دهه فجر سال 92 تاکنون، بیش از 95 روستای استان به شبکه گاز متصل شده اند و با افتتاح طرحهای گازرسانی در ایام ا... دهه فجر، جمعیت روستایی برخوردار از نعمت گاز طبیعی استان به 90درصد می رسد.

شریفی نژاد در پایان ابراز امیدواری نمود ظرفیت تأمین انرژی ایجاد شده علاوه بر پوشش مصرف خانگی روستائیان منطقه؛ زمینه توسعه صنعت و رونق تولید این شهرستان را بیش از پیش فراهم سازد و مردم منطقه با استفاده ایمن و بهینه گاز قدردان این نعمت الهی باشند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/18 - ٢٢:٤٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 325
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب