صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

معاون اول رییس جمهور تأکید کرد:

اتصال هزاران روستا به شبکه گاز کشور اقدامی ارزشمند در دولت تدبیر و امید

توسعه شبکه گاز رسانی به روستاها اقدام ارزشمندی بود که در دولت تدبیر و امید به سرعت در حال انجام است و هزاران روستا به شبکه اصلی گاز متصل شده اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران،اسحاق جهانگیری در نشست با مدیران ارشد وزارت نفت ضمن بیان مطلب فوق، افزود: این در حالی است که این اقدام بدون اتکا به بودجه دولت و تنها با اجرای طرح ابتکاری انجام شده و امروز دو برابر بیشتر از زمانی که دولت شروع به کارکرد گازرسانی به روستاها انجام شده است.

وی در ادامه از ایجاد خطوط انتقال گاز به کشورهای همسایه بعنوان اقدام مهم دیگر انجام شده یاد کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: صنعت نفت و گاز نقش به سزایی در تامین نیازهای داخلی کشور داشته است،‌ به طوری که اگر قرار بود برای نیاز کشور نفت و گاز وارد می کردیم مجبور به تهیه مبالغ هنگفتی ارز خارجی بودیم. هنر این است که از منابع نفتی به خوبی و در جای درست استفاده کرده و درآمدهای آن را به سرمایه گذاری های موثر تبدیل کنیم.

جهانگیری گفت: با شروع دولت تدبیر و امید فازهای متعددی از منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی راه اندازی شد و به مرحله ای رسیدیم که دیگر دغدغه ای از بابت قطع گاز در زمستان نداشته ایم و مردم از این بابت نگران نیستند.

وی اظهار کرد: مدیران و دست اندرکاران این صنعت در مقطع کنونی در چند جبهه مشغول مبارزه با مشکلات و تامین نیاز‌های کشور هستند که مهمترین آن مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه تولید، فروش و سرمایه گذاری در صنعت نفت است.

معاون اول رییس جمهور در ادامه از مدیران و دست اندرکاران صنعت نفت و گاز کشور خواست با توجه به اینکه سهم اصلی تامین ارز بر عهده این بخش است،‌ وقت ویژه ای برای این موضوع درنظر بگیرند و با ابتکار و خلاقیت، راهکارهایی را برای تامین ارز مورد نیاز کشور پیدا کنند.

وی از همه مدیران و کارشناسان صنعت نفت کشور قدردانی کرد و گفت: مدیران صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور با تلاش های شبانه روزی خود موجبات سربلندی کشور را فراهم کرده اند.

پیش از سخنان معاون اول رییس جمهور وزیر نفت با ارائه گزارشی از اقدامات وزارتخانه مطبوعش در مقابله با ویروس کرونا نظیر حفظ سلامت کارکنان صنعت نفت، حفظ تولید ایمن و خدمات رسانی به مردم و ادامه طرح های توسعه ای در بخش های حساس گفت: با توجه به متکی بودن بسیاری از صنایع و ناوگان حمل و نقل کشور به فرآورده های نفت و گاز، طرح های بسیاری برای پیشگیری از تعطیلی واحدهای تولید کننده نفت و گاز به مرحله اجرا درآمده است.

زنگنه از آغاز به کار فعالیت زیرمجموعه های وزارت نفت برای پیشبرد طرح های توسعه ای نفت و گاز خبر داد و با اشاره به تبعات کرونا در سطح ملی و جهانی که منجر به کاهش شدید قیمت فرآورده های نفتی و پتروشیمی شده است، گفت: با فعال شدن اقتصاد جهانی از یک سو و حمایت وزارت نفت از شرکت های دانش بنیان به وسیله راه اندازی صندوق حمایت از توسعه صنایع پایین دستی از سوی دیگر و تبیین خرید کالاهای مورد نیاز صنعت نفت، شروع عملیات اجرایی طرح فراگیر پالایشی سیراف،‌اجرای طرح بهینه سازی مصرف گاز،‌ تکمیل طرح گاز سوز کردن خودروها و موتورسیکلت ها و گازرسانی به 2500 روستا علاوه بر شغل های از دست رفته اشتغال زایی قابل توجهی در کشور ایجاد خواهد شد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/27 - ١٠:٣٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1790
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تصاویر منتخب